Doma Fudbal Iranska reprezentacija ostavila emotivnu poruku u svlačionici u LA-u

Iranska reprezentacija ostavila emotivnu poruku u svlačionici u LA-u

Iranska fudbalska reprezentacija otputovala je iz Los Anđelesa ostavivši rukom pisanu poruku u kojoj se pominje i tragično bombardovanje škole tokom rata između Irana i Sjedinjenih Američkih Država. Nakon što su u nedelju odigrali 0:0 sa Belgijom i tako zadržali šanse za prolazak u narednu fazu takmičenja, Iranci su pre odlaska u Sijetl, gde ih čeka utakmica sa Egiptom, u svlačionici stadiona SoFi ostavili pismo zahvalnosti gradu i navijačima.

Poruka zahvalnosti uz referencu na žrtve

“Od drevne Persije pre više hiljada godina do današnjeg civilizovanog Irana, iranski duh ostaje živ i nesalomiv”, stoji na početku poruke. Međutim, u pismu su se našli i hashtagovi #168 i #minab, koji se odnose na broj poginulih devojčica u raketiranju škole u gradu Minabu krajem februara tokom napada SAD-a i Izraela na Iran.

Poruka se nastavlja rečima: “U Los Anđeles smo došli s ponosom, takmičili se časno i odlazimo s dostojanstvom. Hvala ti, Los Anđeles, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je srcem, glasom i dušom bio uz Iran tokom ovih 180 minuta. Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima.”

Pročitajte povezane članke
Load More In Fudbal

Proverite

Šta si hteo, čoveče?! Neverovatna glupost golmana Muslere koštala Urugvaj pobede

Fudbalska reprezentacija Zelenortskih Ostrva nastavlja da piše najlepše stranice u svojoj …