Iranska fudbalska reprezentacija otputovala je iz Los Anđelesa ostavivši rukom pisanu poruku u kojoj se pominje i tragično bombardovanje škole tokom rata između Irana i Sjedinjenih Američkih Država. Nakon što su u nedelju odigrali 0:0 sa Belgijom i tako zadržali šanse za prolazak u narednu fazu takmičenja, Iranci su pre odlaska u Sijetl, gde ih čeka utakmica sa Egiptom, u svlačionici stadiona SoFi ostavili pismo zahvalnosti gradu i navijačima.
Poruka zahvalnosti uz referencu na žrtve
“Od drevne Persije pre više hiljada godina do današnjeg civilizovanog Irana, iranski duh ostaje živ i nesalomiv”, stoji na početku poruke. Međutim, u pismu su se našli i hashtagovi #168 i #minab, koji se odnose na broj poginulih devojčica u raketiranju škole u gradu Minabu krajem februara tokom napada SAD-a i Izraela na Iran.
Poruka se nastavlja rečima: “U Los Anđeles smo došli s ponosom, takmičili se časno i odlazimo s dostojanstvom. Hvala ti, Los Anđeles, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je srcem, glasom i dušom bio uz Iran tokom ovih 180 minuta. Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima.”