Doma Fudbal Arteta: Izvinio sam se svojim igračima na poslednjem treningu.

Arteta: Izvinio sam se svojim igračima na poslednjem treningu.

ARSENAL se plasirao u finale Lige šampiona prvi put nakon 20 godina. Tobdžije su na Emiratesu golom Bukayo Sake sa 1:0 pobedile Atlético Madrid. Nakon 1:1 u Španiji, ekipa trenera Mikela Artete je sa ukupnih 2:1 prošla dalje. Arsenal će za svoj prvi naslov prvaka Evrope igrati protiv Bajerna ili aktuelnog prvaka PSŽ-a. Utakmicu je komentarisao trener Arsenala Mikel Arteta.

“Bila je ovo neverovatna noć za proživeti zajedno sa igračima i svima ostalima iz kluba. Osećaj je fantastičan. Sve ono što radimo i kroz šta prolazimo sad ima smisla. Oko sebe vidim srećna i ponosna lica. Od početka je bilo neverovatno. Navijači su nas dočekali ispred stadiona, preneli su nam svoju energiju i strast. Oni su postavili standard i mi smo ga dostigli. Godinama smo ih hteli učiniti ponosnima”, rekao je Arteta za Amazon Prime pa dodao:

“Kod mog tima najviše me impresioniralo zajedništvo. Okupio sam ih na poslednjem treningu i izvinio im se. Rekao sam da će igrati isti tim kao i prošli put. Svi su rekli da je odluka na meni i da su na raspolaganju koliko god su potrebni. Onda su me zagrlili.”

Podsetimo, Arsenal je jedini put u finalu najelitnijeg klupskog takmičenja bio 2006. godine, kada je izgubio od Barselone.

Pročitajte povezane članke
Load More In Fudbal

Proverite

Inter postigao dogovor za transfer italijanskog reprezentativca vrednog 50.000.000 evra!

Inter je blizu konačnog dogovora sa Atalantom za prelazak Marka Palestre, mladog igrača od…