Doma Tenis Novak o odluci da Stefan i Tara nemaju mobilne telefone

Novak o odluci da Stefan i Tara nemaju mobilne telefone

Novak Đoković, koji je osvojio Vimbldon sedam puta, stigao je u London i na konferenciji za medije odgovarao na pitanja novinara. Prvobitno pitanje, koje je bilo vezano za roditeljstvo, fokusiralo se na to zašto njegova deca još nemaju mobilne telefone.

Na pitanje novinara pred početak ovogodišnjeg Vimbldona o tome kako kao teniser i roditelj balansira u vezi sa tehnologijom, posebno danas kada je veštačka inteligencija sve prisutnija, Novak je sa osmehom odgovorio da mu je drago što vidi sve prisutne i da je lepo vratiti se. Na duhovit način pohvalio je uvertiru konferencije za medije.

Smatra da je u današnjem društvu, koje se konstantno menja zbog tehnološkog napretka, jedna od najvažnijih tema upravo ta kako zaštititi decu od prekomernog korišćenja tehnologije. Kako kaže, kao roditelj male dece, razmišlja kako im omogućiti zadovoljenje osnovnih potreba, a pritom ih zaštititi. Ako svi njihovi vršnjaci poseduju telefone, naravno da će i njihova deca to želeti. Uprkos tome, veruju da u određenom uzrastu ekrani donose više štete nego koristi i toga se drže.

„Nije lako, kao što sam rekao. Živimo u tehnološkoj eri i ne možemo da ih potpuno izolujemo od toga. Trudimo se da to kontrolišemo dok su još mali“.

Dodao je da će Stefan i Tara u nekom trenutku dobiti svoje telefone, ali smatraju da još nije pravo vreme za to.

Rekao je da će uskoro doći vreme kada će deca biti izložena telefonima, sopstvenim uređajima i svemu ostalom. Do tada, trudimo se da im pružimo maksimalnu zaštitu i kontrolu dok taj trenutak ne nastupi.

Stefan će 21. oktobra navršiti dvanaest godina, dok Tara 2. septembra puni devet godina.

Pročitajte povezane članke
Load More In Tenis

Proverite

Priznanje Nadala: “Đoković je GOAT” (VIDEO)

Bivši španski teniser Rafael Nadal osvrnuo se na značaj statistike kada se govori o najbol…