Reprezentacija SAD-a uspešno se kvalifikovala u nokaut fazu Svetskog prvenstva u fudbalu.
Tim Maurisija Poketina ostvario je dve pobede u grupnoj fazi – protiv Paragvaja (4:1) i Australije (2:0). Ipak, večeras su pretrpeli poraz od Turske koja je već bila eliminisana, rezultatom 3:2.
Poketino je na konferenciji za novinare, koja je usledila posle poraza, primetio da je atmosfera podsećala na oproštaj SAD-a od turnira, dok su svi gestovi upućivali kao da Turska prolazi dalje. Pomenuo je i izostanak čestitki za uspeh koji su postigli kao jedan od domaćina turnira.
“Trenutno nam niko nije čestitao na prvom mestu u našoj grupi. Čestitam igračima, stručnom štabu i navijačima što su završili prvo mesto u veoma teškoj grupi. Naš cilj je bio da završimo prvi i završili smo prvi. Veoma sam pozitivan i srećan“, rekao je Poketino posle meča, zbunjen pitanjima o porazu.
“Vaša pitanja su malo čudna. Preovladava osećaj kao da smo eliminisani. Sada smo mnogo bolji tim nego ranije. Kvalifikovali smo se kao broj jedan i prošli smo u sledeći krug. Moram da vas podsetim da smo osvojili grupu“, dodao je.