Stale Solbaken, selektor Norveške reprezentacije, otkriva razloge za gotovo potpuno promenjen tim protiv Francuske na Svetskom prvenstvu. Odluka je doneta u svetlu predstojeće nokaut faze kako bi ekipa bila sveža.
Na konferenciji za štampu nakon utakmice, Solbaken je istakao da je cilj bio očuvanje energije za susret sa Obalom Slonovače.
Norveška je doživela poraz od 4:1 od Francuske u poslednjem kolu grupne faze, a Solbaken se odlučio da odmori desetoricu glavnih igrača, uključujući Erlinga Halanda i kapitena Martina Edegora.
Francuski tim je već u prvoj polovini utakmice ostvario značajnu prednost, zahvaljujući Usmanu Dembeleu, koji je zabeležio het-trik.
Solbaken je naglasio da je pauza za ključne igrače bila strateška odluka zbog zgusnutog rasporeda utakmica.
“Najvažnije je da napunimo baterije. Imali smo najkraći odmor između dve utakmice na turniru, a novi meč nas očekuje već za četiri dana. Jedini argument protiv ove odluke jeste što navijači nisu mogli da vide Erlinga Halanda i Martina Edegora, ali da smo razmišljali samo o tome, naš put na Svetskom prvenstvu ne bi dugo trajao. Ovde smo da doguramo što dalje”, poručio je selektor Norveške.