Kanadska reprezentacija prvi put je u istoriji uspela da se plasira u nokaut fazu Svetskog prvenstva. Međutim, time su postali i prvi domaćini Mundijala koji će eliminacioni susret odigrati izvan granica svoje države.
Kanađani su porazom od Švajcarske rezultatom 1:2 završili u Los Anđelesu, gde će se u osmini finala suočiti sa Južnom Afrikom, u nedelju u 21 sat.
Da su pobedili ili izjednačili protiv Švajcarske, ostali bi u Vankuveru i tamo bi odigrali nokaut fazu pred domaćim navijačima.
Za razliku od Kanade, ostali domaćini Mundijala, Sjedinjene Američke Države i Meksiko, zauzeli su prva mesta u svojim grupama i nastaviće takmičenje na domaćem terenu.
Selektor Kanade Džesi Marš pokušava da vidi pozitivan ugao u preseljenju u Sjedinjene Američke Države.
“Možda će nam koristiti to što ćemo se udaljiti od dela pritiska i velike pažnje koja prati domaćinstvo, iako smo zaista uživali u podršci naših navijača“, rekao je Marš.
Njegov fokus pre prvog eliminacionog meča biće na oporavku igrača.
“Treninzi neće biti previše intenzivni. Prioritet su oporavak, rehabilitacija i obnavljanje energije za najveću utakmicu koju je ovaj tim do sada igrao“, dodao je Marš.