ŠVAJCARSKA je pobedom protiv Kanade 2:1 obezbedila prvo mesto u grupi i plasman u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva. Nakon utakmice, švajcarski selektor Murat Jakin podelio je svoje utiske sa švajcarskim medijima. Objasnio je i zašto je menjao majicu pre početka utakmice.
“Sami smo sebi malo zakomplikovali život. Ipak, danas je to bila timska izvedba. Sjajno smo ušli u drugo poluvreme i dali dva gola. Protivnik se tada otvorio, uveo ofanzivne igrače i to nam je malo zakomplikovalo situaciju. Lako smo gubili lopte i tako im vraćali nadu. Ipak, na kraju smo uspeli da privedemo utakmicu kraju, a to je najvažnije. Sada možemo uživati u činjenici da smo prvi na tabeli”, rekao je Jakin.
Od bele do crne majice
Uoči početka utakmice dogodila se bizarna scena. Jakin je bio uz klupu Švajcarske u beloj majici, ali kada je sudija Ramon Abati Abel dao znak za početak susreta, nosio je crnu majicu. Objasnio je šta se dogodilo.
“Prišao mi je četvrti sudija jer su i Kanađani nosili belo. Nisam hteo da napravim brojčanu prednost za Kanađane (smeh). Ali imao sam dovoljno opreme sa sobom.”