Društvene Mreže

Rukomet

OSVOJENA NIŠKA TVRĐAVA: Rukometaši Proletera sjajno otvorili novu sezonu

RK ŽELEZNIČAR (Niš) – RK PROLETER (Zrenjanin) 26:32 (12:17)

Rukometaši zrenjaninskog Proletera odlično su otvorili sezonu 2021/22. Izabranici Momira Rnića slavili su pobedu na gostovanju u Nišu, savladavši domaći Železničar rezultatom 26:32.

Najefikasniji u redovima Proletera bio je Uroš Kolundžić sa sedam postignutih golova. On je ujedno proglašen i za igrača utakmice. Krivošija je postigao šest, Rnić i Karlaš po četiri, Terzić tri, Živković dva, dok su po jedan pogodak postigli su Jovanovski, Toškov i Antelj.

Nakon utakmice, razgovarali smo sa trenerom Proletera, Momirom Rnićem, koji je ekskluzivno za portal sportski.rs izjavio:

Ja sam  nagoveštavao da je prvo kolo uvek neizvesno. Mi smo bili oprezni, spremili smo se dobro za utakmicu u Nišu. Sem uvodnih petnaestak minuta kada je bio egal, ekipa Proletera je u nastavku bila bolji rival na parketu i smatram da smo zasluženo slavili u dvorani Čair.

Gospodin Rnić je takođe rekao da Zrenjanince u narednom kolu očekuje utakmica protiv Dubočice iz Leskovca, za koju on smatra da je uz beogradski Partizan najbolja ekipa u grupi B ARKUS lige, u kojoj se takmiče i Zrenjainci.

Ulogu blagog favorita u utakmici drugog kola, u kojoj će Proleter igrati protiv Dubočice prepustio bi Leskovčanima, ali verujem da, ako budemo dobro odigrali na svim pozicijama, mi možemo slaviti pobedu, što bi bio odličan zamah za našu ekipu. – zaključio je za kraj našeg razgovora prekaljeni trener Zrenjaninaca, Momir Rnić