Društvene Mreže

Neshvatljiv pad u igri odveo Kikinđane u poraz

FK BORAC (Sakule) – OFK KIKINDA 1909 (Kikinda) 4:1 (0:0)

Fudbaleri Borca iz Sakula upisali su treći ovosezonski trijumf, savladavši u nedelju, 19. septembra na svom terenu, u okviru 6. kola Srpske lige “Vojvodina” ekipu OFK Kikinda 1909 rezultatom 4:1.

Iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, već na samom startu drugih četrdeset pet minuta strelci su se raspucali. U 46. minutu, fudbaleri OFK Kikinde uspevaju da na polovini terena oduzmu loptu Sakuljanima. Boris Ćirić je uočio slobodnog Dejana Ivanovića, prosledio mu loptu u prazan prostor, a ovaj, uspevši da se oslobodi pritiska svog čuvara, te našavši se oči u oči golmanom domaćih Milovanom Lekićem, uspeo je da loptu pošalje pored njegove leve noge za vođstvo gostiju od 0:1. Radost Kikinđana nije dugo trajala. Nakon samo tri minuta usledio je napad Sakuljana. Dragan Dašić je u šesnaestercu uočio slobodnog Slavena Jurišu. Ovaj sa desetak metara šutira ka golu gostiju. Golman Dalibor Savkov odbija loptu do Andrea Jakovašića koji iz prve šutira i pogađa mrežu Kikinđana za 1:1. U 51. minutu fudbaleri Borca dolaze u vođstvo kada Miloš Đorđević sa dvadesetak metara snažnim udarcem pogađa levi donji ugao gostujućeg gola. U 57. minutu Slaven Juriša izvodi korner sa desne strane, ubacuje loptu na ivicu kaznenog prostora, gde je tamo prihvata Nemanja Ahčin. Ahčin šalje povratnu loptu do Nikole Maksimovića koji sa dvadeset dva metra pogađa same rašlje gola Dalibora Savkova za 3:1. Pogodak za konačnih 4:1 postiže Maksimović u trećem minutu sudijske nadoknade pošto je nakon odlično izvedenog udarca iz ugla Luke Gavrilovića na liniji peterca bio najviši u skoku i glavom pogodio donji levi ugao gola Kikinđana.

Nakon utakmice, ekskluzivno za portal sportski.rs oba trenera rekla su viđenje ove veoma zanimljive utakmice.

Zasluženo smo poraženi. Od najbolje naše partije do primljenog gola, najbolja, odlična igra, a onda jedan neshvatljiv pad. To je nepodnošljivo u bilo kom rangu takmičenja, da se primi tri gola za samo nekoliko minuta. Razočaran sam. Do primljenog gola nemam šta da zamerim mojim igračima, ali jednostavno nisam očekivao da smo sposobni da ovoliko potonemo bez nekog posebnog razloga. Treba izvući pouke iz ove utakmice i okrećemo se narednom protivniku, ekipi Bečeja. – izjavio je vidno razočaran Nenad Kovačević, trener OFK Kikinde.

Sa druge strane, mnogo raspoloženiji bio je Saša Stojadinović, šef stručnog štaba Borca iz Sakula.

Iako smo u prvom poluvremenu imali nekih četiri do pet izglednih situacija iz kojih nismo uspeli da postignemo pogodak, ostali smo strpljivi, pri svojoj igri. Gol koji smo primili nas je nekako motivisao, te smo do kraja postigli četiri pogotka. Mogli smo još ubedljivije da pobedimo. Polako se nameštamo, upoznajemo i ja očekujem da igramo sve bolje i kvalitetnije. – rekao je Saša Stojadinović.

foto i tekst: Zoran Bogaroški