Društvene Mreže

Karađorđevčani zabeležili drugi ovosezonski trijumf

FK JEDINSTVO (Ban.Karađorđevo) – FK MLADOST (Omoljica) 2:0 (2:0)

Fudbaleri Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva zabeležili su drugi trijumf u sezoni 2021/22, savladavši u subotu, 18. septembra, na svom terenu u okviru 6. kola Vojvođanske lige “istok”, ekipu Mladosti iz Omoljice rezultatom 2:0.

Domaći do vođstva dolaze u 13. minutu. Nakon kornera koji je izveo Zekanović, na ivici peterca najviši u skoku je bio Žarko Matić, koji je glavom poslao loptu iza leđa golmana gostiju Ivana Topića.  Sedam minuta kasnije fudbaleri Jedinstva dupliraju prednost i ispostaviće se postižu gol za konačnih 2:0. Nakon signalizirane ofsajd pozicije u kojoj su se našli fudbaleri iz Omoljice, Martin Magda izvodi slobodan udarac. Šalje dugu loptu na suprotnu stranu terena, koja jačinom vetra u letu dobija ubrzanje, preskače štopera gostujuće ekipe, stiže do Vlada Zekanovića, a ovaj šalje loptu u mrežu Omoljičana.

Sa sedam osvojenih bodova u dosadašnjem delu šampionata, Karađorđevčani zauzimaju desetu poziciju na tabeli. U narednom kolu, njima sledi gostovanje u Perlezu, gde će se sastati sa domaćom Vojvodinom.