„Famovci“ pretrpeli prvi ovosezonski poraz

FK JEDINSTVO (Vlajkovac) – FK OMLADINAC FAM (Botoš) 3:1 (2:0)

Nakon pet vezanih pobeda, fudbaleri Omladinca iz Botoša pretrpeli su prvi ovosezonski poraz. Izabranici Vladimira Grbušića poraženi su na uvek neugodnom gostovanju u Vlajkovcu od domaćeg Jedinstva, rezultatom 3:1.

Već u 3. minutu poveli su domaći fudbaleri nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Filipa Pešterca. Marko Bogdanović je sa dva pogotka postignuta u 31. i iz kaznenog udarca u 79. minutu uvećao prednost Vlajkovčana na 3:0, da bi u poslednjem minutu regularnog dela utakmice, Nemanja Bojić iz penala postigao počasni gol za goste.

Nakon šest odigranih kola Vojvođanske lige „Istok“, Botošani zauzimaju drugu poziciju na tabeli sa petnaest sakupljenih bodova. U narednom kolu oni će na svom terenu dočekati ekipu FK Borac iz Starčeva.

foto i tekst: Zoran Bogaroški