Sport

Begej potopio Vojvodu Stepu: Vlaučin het trikom obeležio povratak među Žitištane

FK CRVENA ZVEZDA (Vojvoda Stepa) – OFK BEGEJ (Žitište) 0:4 (0:2)

Lakše nego što se očekivalo, fudbaleri OFK Begej-a došli su do osvajanja tri boda na gostovanju u Vojvodi Stepi. Izabranici Milenka Zekovića, pojačani povratnikom Goranom Vlaučinom ubedljivo su u subotu, 18. septembra, savladali domaću Crvenu zvezdu rezultatom 0:4.

Vlaučin je svoj povratak u OFK Begej obeležio het trikom, postigavši golove u 11, 80. i 84. minutu. Strelac još jednog pogotka za Žitištane bio je Jovan Ponorac u 18. minutu utakmice.

Nakon četvrtog vezanog poraza, Crvena zvezda je zabeležila pad na tabeli, te se posle šest odigranih utakmica nalazi na trinaestoj poziciji sa samo četiri sakupljena boda. Sa druge strane, OFK Begej sa osam osvojenih bodova u dosadašnjem toku šampionata zauzima sedmo mesto na tabeli. U narednom kolu, žitištani će na svom terenu dočekati ekipu BAK iz Bele Crkve, dok će Crvena zvezda gostovati u Elemiru, trenutnom lideru šampionata, ekipi FK Naftagas.

foto i tekst: Zoran Bogaroški