IZ DVA U DVA, ZA DVA OD DVA: Mlade Mužljanke trijumfovale u Kanjiži

ŽFK „TSC“ (Kanjiža) – ŽFK „LEHEL 2017“ (Mužlja) 2:5 (1:2)

Uspele su mlade Mužljanke da, iako oslabljene ne igranjem nekolicine standardnih prvotimki, donesu sva tri boda sa gostovanja u Kanjiži.

Izabranice Kurunci Čabe savladale su domaći TSC rezultatom 2:5, te na taj način upisale i drugi utastopni trijumf u šampionati 2021/22 Razvojne lige Srbije za žene.

Iako su Mužljanke siloviti krenule od prvog sudijskog zvižduka, te u uvodnim minutima stvorile nekoliko izuzetno povoljnih prilika za postizanje pogotka, prve su u vođstvo stigle fudbalerke TSC-a u 10. minutu preko Reke Ivanič. Nakon 8 minuta, fudbalerke Lehela stizu do izjednačenja golom Nevene Đorđević, da bi u poslednjim trenutcima prvog poluvremena Iva Višković sjajnim solo prodorom, Mužljanke dovela u prvo vođstvo na utakmici. Ista fudbalerka, u 50. minutu novim odličnim probijanjem i sjajnim golom uvećava vođstvo gostujućeg sastava na 1:3, da bi tračak nade Kanjižankama donela Milica Spičanović u 60. minutu, smanjivši rezultat na 2:3. Ostatak utakmice protiče u terenskoj inicijativi gošći iz Mužlje koje postižu do poslednjeg sudijskog zvižduka još dva pogotka. Prvo je Tesa Siveri u 65. minutu iskoristila jednu povratnu loptu i preciznim šutem „levicom“ pogodila mrežu domaće ekipe, da bi tačku na ovu utakmicu stavila Ana Puškaš u 68. minutu pogotkom za konačnih 2:5.

Sa maksimalnih šest osvojenih bodova nakon prva dva kola, fudbalerke Lehela se nalaze na drugoj poziciji u šampionatu. U narednom kolu, Mužljanke će na svom terenu dočekati ŽFK „Prave dame“ iz Novih Banovaca, ekipu koja je takođe u prva dva kola ostvarila maksimalan učinak.