Košarka

Parket Medisona nije prijao Novobečejcima

KK BAGLJAŠ (Zrenjanin) – KK JEDINSTVO (Novi Bečej) 59:55 (10:12, 23:8, 12:15, 14:20)

Košarkaši Bagljaša iz Zrenjanina ugostili su u sredu, 15. septembra, u hali Medison, u okviru priprema za početak sezone 2021/22, u kojoj će se i ove godine takmičiti u Drugoj regionalnoj ligi koja se igra pod patronatom Košarkaškog saveza Vojvodine, ekipu Jedinstva iz Novog Bečeja, člana Prve regionalne lige.

Do početka prvenstva ostalo je nešto više od dve nedelje. Klubovi polako ulaze u završne faze priprema. Igra na parketu je sve raznovrsnija, a greške, kako u napadu tako i u odbrani, se svode na minimum.

Iako su tokom većeg dela susreta bili za nijansu bolja ekipa na parketu, što pokazuje činjenica da su tri od četiri četvrtine rezultatski pripale njima, košarkaši Jedinstva poraženi su u Zrenjaninu. Presudila je druga četvrtina koju su raspoloženi Zrenjaninci sa sedam preciznih šuteva za dva i tri za tri poena ubedljivo dobili.

Tri minute pre kraja poslednjeg perioda, Novobečejci su uspeli da dostignu prezdnost Bagljaša (semafor – 49:49), ali bolja koncentracija domaćih košarkaša u finišu presudila je da izabranici Dejana Ožegovića slave pobedu rezultatom 59:55.