Društvene Mreže

Košarka

JOKER VELIKA ENIGMA: Košarkaši Proletera pretrpeli treći poraz u kontrolnim utakmicama

KK PROLETER (Zrenjanin) – KK JOKER (Sombor) 65:78 (9:23, 16:11, 25:15, 15:29)

Košarkaši Proletera pretrpeli su treći poraz u kontrolnim utakmicama. Izabranici Stefana Atanackovića poraženi su u petom prijateljskom susretu u sklopu priprema za sezonu 2021/22, ovog puta na parketu Kristalne dvorane od člana Prve regionalne lige “sever”, ekipe Joker iz Sombora, rezultatom 65:78.

Velike uspone i padove zrenjaninske ekipe videli smo u ovoj utakmici. Loše otvaranje susreta i -14 nakon prve četvrtine, vraćanje u meč i prelazak u vođstvo posle naredne dve i loša odbrana u poslednjoj, koja je dozvolila da prođu gotovo sve uigrane akcije Somboraca i oni zabeleže za poslednjih deset minuta čitavih dvadeset devet poena.

Prvenstvo Druge lige Srbije, u kojoj će Košarkaški klub Proleter nastupati i u sezoni 2021/22,  startuje 2. oktobra. Do tada, zrenjaninski crveno beli odigraće još tri kontrolne utakmice. Sve na strani. Protivnici će im biti Hercegovac iz Gajdobre, Vrbas i Slodes.