Društvene Mreže

Ostali Sportovi

BEATRIX ORBAN ZAUZELA 5 MESTO U K-2 1000m NA TAKMIČENJU OLIMPISKIH NADA U ČEŠKOJ

Takmičarka Kajak kluba “Begej”, Beatrix Orban, uspešno je završila takmičenje Olimpijskih nada u Češkoj.

Naime, ovo takmičenje već godinama u nazad okuplja najbolje svetske kajakaše pa je to bila prilika da se naši takmičari okušaju i na međunarodnoj sceni. Takmičenje Olimpiskih nada u češkim Račicama ove godine je okupilo 36 nacija sa 4 kontinenta. Bila je takva konkurencija gde su se našle svetske velesile kao što je Mađarska, Nemačka, Poljska i Češka. To nije omelo Beatrix Orban, koja je učetvovala u dve discipline, u K-2 500m i 1000m sa takmičarkom kluba iz Bezdana, da naprave odličan rezultat, prvenstveno ulaskom u finalnu trku, a potom i osvojanjem 5 mesto u trci K-2 na 1000m i završem takmičenja u polufinalu na 14 mestu na 500m.

Ovo je Bein prvi nastup na međunarodnoj sceni, tako da je ovaj rezultat ima još veću draž. Sledeće godine Beograd je domaćin Evproskog prvenstva za juniore i mlađe seniore što će biti prilika da se dobar rad tokom zime, kao i dobra forma potvrdi pred Evropsko prvenstvo, kako bi Beatrix bila jedna od učesnika ovog velikog takmičenja.