FANTASTIČNO OTVARANJE SEZONE: Botošani upisali petu uzastopnu pobedu

FK OMLADINAC FAM (Botoš) – FK BAK (Bela Crkva) 4:0 (3:0)

Nastavili su fudbaleri Omladinca FAM iz Botoša sa sjajnim partijama u sezoni 2021/22 upisavši i petu uzastopnu pobedu. Izabranici Vladimira Grbušića savladali su u nedelju, 12. septembra, na svom terenu, u okviru 5. kola Vojvođanske lige „Istok“, ubedljivo ekipu FK BAK iz Bele Crkve, rezultatom 4:0.

Nikola Maljukan je u 19. minutu snažnim i preciznim šutem sa dvadesetak metara doveo Botošane u vođstvo od 1:0. Trinaest minuta kasnije već je 2:0 za domaći sastav. Nakon Novkovićevog šuta, golman gostiju Uroš Andrejić kratko odbija loptu, na koju natrčava Nemanja Bojić i postiže pogodak za dupliranje prednosti. Samo minut kasnije, „famovci“ uvećavaju prednost na 3:0, drugim pogotkom Maljukana, ponovo sa udaljenosti od preko dvadeset metara. Gol za konačnih 4:0 postiže Slađan Novković u 82. minutu, nakon odlično izvedenog slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

U narednom kolu, fudbalerima Omladinca FAM sledi gostovanje u Vlajkovcu, uvek nezgodnoj ekipi FK Jedinstvo.