Žitištanima samo bod u duelu sa Slogom iz Plandišta

OFK BEGEJ (Žitište) – FK SLOGA (Plandište) 1:1 (1:0)

Fudbaleri OFK Begeja iz Žitišta zabeležili su drugi ovosezonski remi. Izabranici Milenka Zečevića, i pored vođstva na poluvremenu od 1:0 nisu uspeli da trijumfuju u utakmici 5. kola vojvođanskog istoka, u kojoj su se sastali sa ekipom Sloge iz Plandišta, te su morali nakon poslednjeg sudijskog zvižduka da se zadovolje osvajanjem jednog boda.

Poveli su domaći u 6. minutu utakmice. Nakon centaršuta Mladena Novaka, loptu je iza leđa golmana gostiju Gorana Stefanovića poslao Jovan Ponorac. Propustili su domaći fudbaleri još nekoliko izglednih šansi da uvećaju rezultatsku prednost, što je kaznio Milorad Prica u 55. minutu, koji je nakon snažnog šuta sa velike udaljenosti savladao Bojan Trivunovića i ispostaviće se, postigao pogodak za konačan rezultat ove izuzetno zanimljive utakmice. Sa pet sakupljenih bodova u dosadašnjem toku šampionata, OFK Begej zauzima osmu poziciju na tabeli. Žitištanima u narednom kolu sledi gostovanje u Vojvodi Stepi, gde će se sastati sa ekipom Crvene zvezde.