IZ DVOJKE U KECA: Naftaši slavili u derbiju vojvođanskog istoka

FK NAFTAGAS (Elemir) – FK JEDINSTVO (Ban.Karađorđevo) 4:1 (0:1)

Fudbaleri Naftagasa iz Elemira izvojevali su veoma važnu pobedu u derbi meču 5. kola Vojvođanske lige „Istok“. Oni su na domaćem terenu, nakon preokreta, savladali ekipu Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva rezultatom 4:1.

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ubedljiv trijumf naftaša, obzirom da su Karađorđevčani nakon prvih četrdeset pet minuta imali minimalnu prednost. Jedini pogodak u prvom poluvremenu viđen je u 34. minutu, kada je nakon asistencije mladog Veljka Zemunskog, Žarko Matić Pinda sa ivice šesnaesterca, preciznim šutem doveo Karađorđevčane u Vođstvo.

Na poluvremenu, trener domaćih Dragan Jović, umesto mladog Nikole Kozlovačkog uvodi iskusnog Lazara Popova, koji u mnogome utiče na veliki preokret i pobedu „naftaša“. Već u 47. minutu Elemirci izjednačuju rezultat na 1:1 preko Aleksandra Panića koji je iskoristio jedan odbitak i poslao loptu iza leđa Martina Magde, da bi samo minut kasnije, Ilija Krasić, nakon greške odbrane gostujuće ekipe, doveo fudbalere Naftagasa u vođstvo. U 62. minutu Miloš Milošević, nakon odličnog centaršuta Milivojeva, glavom uvećava prednost domaćina na 3:1, da bi konačan rezultat postavio rezervista Vuk Ćulibrk u 83. minutu utakmice.

„Naftaši“ su nakon ove pobede i nepotpunog 5. kola, bar na kratko preuzeli lidersku poziciju u šampionatu, dok sa druge strane, Karađorđevčani, posle trećeg ovosezonskog poraza zauzimaju dvanaesto mesto na tabeli.

U narednom kolu, fudbaleri Naftagasa putuju u Plandište, dok će Jedinstvo na svom terenu dočekati ekipu Mladosti iz Omoljice.