Prva ovosezonska pobeda: Karađorđevčani slavili u lokalnom derbiju

FK JEDINSTVO (Ban. Karađorđevo) – OFK BEGEJ (Žitište) 3:1 (1:0)

Nakon neočekivano lošeg starta šampionata i osvajanja samo jednog boda u prve tri uvodne utakmice, fudbaleri Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva zabeležili su u okviru 4. kola Vojvođanske lige „Istok“ prvi ovosezonski trijumf.

Izabranici Boška Mihajlovića savladali su u opštinskom derbiju ekipu OFK Begej iz Žitišta rezultatom 3:1.

Dvostruki strelac za Karađorđevčane bio je Vlado Zekanović u 36. i 71. minutu, dok se jednom u listu strelaca upisao Žarko Matić, koji je mrežu Žitištana zatresao u 57. minutu utakmice.

Jedini pogodak za gostujući sastav postigao je rezervista Ognjen Umićević u 81. minutu susreta.

U narednom kolu, Karađorđevčane očekuje veoma teško gostovanje u Elemiru, drugoplasiranoj ekipi na tabeli, Fudbalskom klubu Naftagas, dok će OFK Begej na svom terenu dočekati Slogu iz Plandišta.