Borilački Sportovi

ONI SU PONOS ZRENJANINA: Tijana i Bogdan Drašković šampioni Balkana u kik boksu

Fantastične vesti stižu nam iz Skoplja, preskonice Severne Makedonije, gde je od petka 3. do nedelje, 5. septembra ordžan WAKO Balkan Championship 2021, prvenstvo Balkana u kik boksu.

Naime, Zrenjaninci, brat i sestra, Bogdan i Tijana Drašković, članovi Kluba borilačkih sportova Internacional, okitili su se titulama šampiona Balkana u svojim disciplinama i kategorijama.

Za titulu najbolje na Balkanu u juniorskoj konkurenciji, u dislciplini Low kick, u težinskoj kategoriji do 56kg, Tijana Drašković je u finalu, velikom bodovnom razlikom savladala reprezentativku Bosne i Hercegovine, Janu Đerić, te je osvojila prvo mesto i zlatno odličje.

Njen rođeni brat Bogdan, u svoju prvu sezonu u konkurenciji seniora, u borbi za naslov najboljeg na Balkanu u kategoriji do 63kg ,u disciplini K-1, bio je nemilosrdan prema reprezentativnom kolegi Čestić Mladenu, kojeg je nokautirao u drugoj rundi. Na taj način, porodici Drašković doneo je drugi zlatnu medalju sa prvenstva Balkana 2021.