Somborci odneli bodove sa Skrobare

FK RADNIČKI (Zrenjanin) – FK RADNIČKI 1912 (Sombor) 1:2 (0:1)

Fudbaleri Radničkog iz Zrenjanina pretrpeo je treći ovosezonski poraz. Od izabranika Predraga Kandića bolja je bila ekipa Radničkog 1912 iz Sombora, koja je u subotu, 4. septembra, u utakmici 4. kola Srpske lige „Vojvodina“ slavila pobedu na stadionu kraj Skrobare, rezultatom 1:2.

Poveli su Somborci u 10. minutu nakon preciznog udarca Mladena Kovačevića sa ivice šesnaesterca. Izjednačenje Zrenjanincima doneo je Nikola Krstinić u 71. minutu, kada je nakon odličnog centaršuta mladog Stefana Gajilovića, nadvisio dva odbrambeda igrača gostujuće ekipe i glavom sa desetak metara prosledio loptu u mrežu nemoćnog Vladimira Tojzana. Radost fudbalera u crveno crnim dresovima nije dugo trajala pošto je sedam minuta kasnije Marko Despotović postigao, ispostaviće se, pobedonosni pogodak za gostujuću ekipu.

Sa samo tri osvojena boda iz prva četiri kola, Zrenjaninci se nalaze na pretposlednjoj, petnaestoj poziciji na tabeli. U narednom kolu, fudbalerima zrenjaninskog Radničkog sledi gostovanje u Odžacima, gde će se sastati sa domaćim Tekstilcem, , ekipom koja nakon nepotpunog 4. kola zauzima desetu poziciju u Srpskoj ligi – grupa Vojvodina.