Rukomet

Rukometaši Proletera odigrali nerešeno sa favorizovanim Pančevcima

RK PROLETER (Zrenjanin) – RK DINAMO (Pančevo) 34:34 (17:15)

Odlična rukometna utakmica, sa po trideset četiri pogotka postignuta na obe strane, viđena je u petak, 3. septembra u Banatskom Karađorđevu, gde su se u tamošnjoj sportskoj dvorani, u kontrolnoj utakmici u sklopu priprema pred start šampionata ARKUS lige za sezonu 2021/22 sastali zrenjaninski Proleter i Dinamo iz Pančeva.

Prvi minuti utakmice pripali su Pančevcima, koji su u ranoj fazi stekli početnu rezultatsku prednost od 1:3. Međutim, izabranici Momira Rnića nisu dozvolili rukometašima Dinama da uspostave svoj ritam igre, te su serijom od 3:0, već u 5. minutu utakmice došli do vođstva od 4:3. Tokom ostalih pedeset pet minuta utakmice, Zrenjaninci su uglavnom bili u rezultatskoj prednosti, ali treba istaći da je čak petnaest puta tokom igre semafor beležio nerešen rezultat, te krajnjim ishodom meča mogu biti zadovoljne obe ekipe.

• Utakmica je bila prava, kao da se igrala za bodove. Bilo je dosta trčanja, dosta golova. Sigurno je da je ekipa Dinama bila favorit. Ekipa koja će igrati u Super ligi, koja je nedavno osvojila turnir u Beogradu gde su učestvovali Metaloplastika i Partizan. Pančevci su jedna izuzetno jaka ekipa, homogena. Moji momci su vodili praktično celu utakmicu, međutim, na kraju je završeno nerešeno. Malo je to možda i zbog neiskustva, i zbog činjenice da su naši igrači mlađi, ali sve u svemu, ja sam zadovoljan i mislim da su danas i gledaoci uživali u jednoj pravoj, dinamičnoj rukometnoj utakmici. – izjavio je Momir Rnić, trener zrenjaninskog Proletera, po završetku meča.

Ostalo je još dve nedelje do početka sezone 2021/22 u ARKUS ligi. Rukometašima Proletera, narednog vikenda sledi tradicionalni turnir u Crvenki, sa kojim će okončati seriju utakmica u pripremnom periodu.