PIONIRI FK SPORTO 023 UBEDLJIVI U PETROVARADINU

FK ODR (Petrovaradin) – FK SPORTO 023 (Zrenjanin) 0:4 (0:1)

Mladi fudbaleri zrenjaninske ekipe SPORTO 023, generacija koja se takmiči u okviru Pionirske lige Vojvodine „Jug“ nastavila je sa sjajnim partijama u sezoni 2021/22.

Nakon ubedljivih 6:2 u prvom kolu na svom terenu nad ekipom FK Radnički iz Šida, mladi Zrenjaninci ponovo su ostvarili ubedljiv trijumf. U okviru 2. kola, izabranici Danila Bjelice slavili su pobedu i na gostovanju u Petrovaradinu nad ekipom FK ODR rezultatom 0:4.

Mrežu domaće ekipe načeo je Dušan Milovanović u 13. minutu, da bi sa svoja dva uzastopna pogotka, Miloš Zorić u 62. i 68. uvećao prednost na 0:3. Gol za konačnih 0:4 postigao je Luka Kiš u 72. minutu utakmice.

U narednom kolu, SPORTO 023 će na stadionu Gradnulice u Zrenjaninu dočekati ekipu FK Derby iz Novog Sada, koja je u prethodna dva kola, takođe zabeležila dve ubedljive pobede.