Tri od tri: Omladinac FAM zadržao maksimalan učinak nakon tri odigrana kola

FK OMLADINAC FAM (Botoš) – FK SLOGA (Plandište) 3:1 (1:1)

Teže nego što se očekivalo, favorizovana ekipa FK OMLADINAC FAM iz Botoša došla je do tri nova boda, koja su ih zadržala u samom vrhu tabele Vojvođanske lige „Istok“. Izabranici Vladimira Grbušića savladala je u okviru 3. kola, veoma čvrstu ekipu Fudbalskog kluba Sloga iz Plandišta rezultatom 3:1.

Otvorena igra na obe strane, uz nešto veći posed lopte u korist domaće ekipe obeležili su prvih četrdeset pet minuta. Poveli su Botošani u 34. minutu golom vrsnog strelca Slađana Novkovića. Izjednačenje je gostima iz Plandišta doneo Borislav Vučković u 43. minutu, te se nerešenim rezultatom otišlo na petnaestominutnu pauzu.

Nešto zatvorenije su gosti ušli u drugo poluvreme, što je uz natopljen teren zbog kiše koja je padala od samog početka utakmice, stvorilo dodatni problem domaćim fudbalerima da lako dođu do gol šanse. U 77. minutu dosuđen je kazneni udarac za domaću ekipu. Odgovornost je preuzeo Nemanja Bojić, ali njegov šut u donji levi ugao odbranio je odlični golman gostujuće ekipe Goran Stevanović. Na signalizaciju pomoćnog sudije Aleksandra Stošića da je golman pre šuta sa bele tačke napustio gol liniju, glavni arbitar Kristijan Kovač je pokazao da se jedanaesterac ponavlja. Loptu je ponovo uzeo Bojić, koji je bio precizan i ponovo doveo svoj klub u vođstvo. Tačku na ovu utakmicu stavio je Nikola Maljukan tri minuta kasnije snažnim šutem pod prečku za konačnih 3:1.

Nakon ovog kola, Botošani, uz „naftaše“ iz Elemira su jedine dve ekipe sa maksimalnim učinkom iz prve tri utakmice. U narednom kolu, ekipi Omladinac FAM sledi gostovanje u Vojvodi Stepi, protiv tamošnje Crvene zvezde.