Nisu izdržali: Preokretom do poraza

FK RADNIČKI (Zrenjanin) – FK DINAMO 1945 (Pančevo) 1:3 (1:1)

Mladi fudbaleri zrenjnainskog Radničkog, generacija koja se takmiči u okviru Omladinske lige Vojvodine „Jug“ pretrpela je u nedelju, 29. avgusta dvugi ovosezonski poraz. Izabranici Miroslava Simanića poraženi su u okviru 3. kola na svom terenu od veoma kvalitetne ekipe FK Dinamo 1945 iz Pančeva rezultatom 1:3.

Poveli su Zrenjaninci u 21. minutu preko Marka Jankova. Fudbaleri Dinama do izjednačenja stižu u 35. minutu golom Lazara Đokića, da bi u 67. Lazar Milanović doveo goste u vođstvo. Konačnih 1:3 postavlja Mihajlo Mačkić u 87. minutu utakmice.

Nakon tri odigrana kola, Radnički zauzima deveto mesto na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom, dok se Pančevci sa četiri sakupljena boda nalaze na sedmoj poziciji.

U narednom kolu, omladinci Radničkog gostuju u Rumi, ekipi GFK Sloven.