Žitištani zabeležili prvi ovosezonski trijumf, Kozara najneprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela prvenstva

OFK BEGEJ (Žitište) – FK KOZARA (Banatsko Veliko Selo) 2:0 (1:0)

Nakon remija u prvom i poraza u drugom, fudbaleri OFK Begej-a uspeli su da u okviru trećeg kola Vojvođanske lige „Istok“ zabeleže i prvu pobedu u sezoni. Izabranici Milenka Žečevića trijumfovali su na svom terenu nad ekipom Kozare iz Banatskog Velikog Sela rezultatom 2:0.

Domaći su u vođstvo stigli u poslednjim trenutcima prvog poluvremena. Slobodan udarac sa leve strane, gotovo uz samu aut liniju izveo je Slobodan Grban, uputio centaršut u srce šesnaesterca, Jovan Ponorac je odlično skočio i glavom prosledio loptu iza leđa nemoćnog Milana Đakovića. U 52. minutu postavljen je konačan rezultat utakmice. Nakon loše izvedenog auta od strane fudbalera Kozare, domaći igrači probili su po desnoj strani, uputili loptu u kazneni prostor gostujuće ekipe, koju prihvata Grban, povratno je šprosledio do mladog Milana Mijatovića, a ovaj, snažnim šutem sa linije šesnaesterca pogodio desni ugao Đakovićevog gola.

U narednom kolu, fudbalere OFK Begej-a očekuje lokalni derbi, pošto će gostovati u Banatskom Karađorđevu ekipi FK Jedinstvo, dok će ekipa Kozare, koja sa tri vezana poraza na otvaranju sezone predstavlja najneprijatnije iznenađenje lige, na svom terenu dočekati lidera na tabeli, FK Naftagas iz Elemira.