„Naftaši“ zadržali maksimalan učinak i nakon trećeg kola

FK NAFTAGAS (Elemir) – FK Crvena zvetda (Rusko Selo) 2:1 (0:0)

Fudbaleri elemirskog Naftagasa ostvarili su i treću uzastopnu pobedu u sezoni 2021/22. Izabranici Dragana Jovića su na svom terenu, u okviru 3. kola Vojvođanske lige „Istok“ savladali ekipu Crvene zvezde iz Ruskog Sela rezultatom 2:1.

Viđena je odlična fudbalska predstava u kojoj je domaća ekipa imala znatno veći posed lopte u svojim nogama, stvarala šanse, ali su Ruskoselci odolevali sve do 75. minuta, kada je Marko Samardžić doveo „naftaše“ u vođstvo od 1:0. Jedanaest minuta kasnije, fudbaler gostujuće ekipe Petar Cvijanović igra rukom u svom šesnaestercu, a glavni sudija Bojan Milivojev iz Alibunara pokazuje na jedanaesterac. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Miljan Milivojev. U poslednjem minutu sudijske nadoknade, Mladen Petrović uspeva da postigne počasni pogodak za Crvenu zvezdu, a samim tim i postavi konačnih 2:1.

U narednom kolu, Elemircima sledi gostovanje u Banatskom Velikom Selu protiv ekipe Kozare, dok će Crvena zvezda na svom terenu dočekati Mladost iz Omoljice.