Preokretom do prva tri boda: Kadeti Proletera slavili na svom terenu

FK PROLETER (Zrenjanin) – FK PETAR PUAČA (Novi Sad) 3:1 (0:1)

Fudbaleri zrenjaninskog Proletera, generacija koja se takmiči u okviru Kadetske lige Vojvodine „Jug“ upisali su prvu ovosezonsku pobedu. Izabranici Amira Teljigovića savladali su u sredu, 25. avgusta, na pomoćnom terenu stadiona kraj Karađorđevog parka ekipu Fudbalskog kluba „Petar Puača“, nakon preokreta, rezultatom 3:1.

Poveli su Novosađani u 20. minutu, kada se nakon odlično nabačene lopte sa linije šesnaesterca najbolje snašao Andrija Novaković i glavom prosledio loptu u mrežu zrenjaninskih crveno belih.

Fudbaleri Proletera stižu do izjednačenja u 53. minutu efektnim pogotkom glavom Vladana Bale. Prednost domaćim fudbalerima doneo je Milan Milošev u 75. minutu, da bi svojim drugim pogotkom u 85. minutu, Bala postavio konačnih 3:1.

U narednom kolu, koje je na programu u nedelju, 30. avgusta, Zrenjaninci putuju u Kačarevo, gde će im domaćin u okviru 3. kola biti ekipa Fudbalskog kluba Železničar iz Pančeva.