Društvene Mreže

Rukomet

Rukometaši Proletera upisali treću uzastopnu pobedu u kontrolnim utakmicama

RK PROLETER (Zrenjanin) – RK JUGOVIĆ (Kać) 31:30 (15:13)

Rukometaši zrenjaninskog Proletera zabeležili su i treću uzastopnu pobedu u kontrolnim utakmicama u sklopu priprema za sezonu 2021/22, koja startuje za nešto manje od mesec dana.

Izabranici Momira Rnića, u veoma zanimljivoj utakmici, savladali su ekipu RK Jugović iz Kaća rezultatom 31:30.

U redovima Zrenjaninaca najviše se istakao Momir Rnić Jr. sa osam postignutih pogodaka, dok je dva gola manje zabeližio Marko Živković. Po četiri puta mrežu Kaćana zatresli su David Peđić i Uroš Kolunđić, dok su Predrag Krivošija, Miroslav Jovanovski i Nikola Antić postigli po dva pogotka. Po jednom su se u listu strelaca upisali Ognjen Karlaš i Stefan Toškov.

Kod gostiju iz Kaća, ubedljivo najefikasniji bio je Dušan Mirić sa devet pogodaka, dok su Strahinja Travar, Bojan Radivojević i Ognjen Regodić postigli po četiri. Po dva puta u listu strelaca upisali su se Nemanja Momčilović i Nenad Savić, dok se po jedan pogodak za Jugović postigli Marko Došen i Aleksandar Kočić.

Izuzetno teška utakmica, ali ja sam zadovoljan. Kad se pobeđuje, naravno da je to lepo. Mi smo danas imali dosta problema. Krivošija je imao stomačne probleme i temperaturu, pomogao je prvo poluvreme, drugo nije mogao da igra. Karlaš ima malo zategnute prepone i nismo hteli da rizikujemo. David Pešić je i pored povraćanja u prepodnevnim satima smogao snage da igra celo poluvreme. I pored svega toga, svi momci su dali sve od sebe, voljni motiv je kao i uvek bio na visokom nivou. Imali smo izuzetno kvalitetnog protivnika i utakmica je bila izuzetno lepa za gledanje. Pobedili smo i moramo biti zadovoljni. – izjavio je Momir Rnić, prvi trener zrenjaninskog Proletera po završetku utakmice protiv Kaćana.

U narednih nedelju dana, ekipu Proletera očekuju još dve kontrolne utakmice. U sredu, 25. avgusta, crveno beli će u Kristalnoj dvorani dočekati ekipu Inđije, dok će u subotu, 28. avgusta, u hali Jer u Jaši Tomić Zrenjaninci dočekati Slobodu iz Tuzle.