Društvene mreže

Rukomet

„GLEDAĆEMO DOBAR PROLETER I BRZ I MODERAN RUKOMET!“ Rukometaši Proletera počeli pripreme za nastupajuću sezonu

Prosledi novost:

Odlično raspoloženi i orni za rad, rukometaši zrenjaninskog Proletera okupili su se u ponedeljak, 2. avgusta, na pomoćnom terenu stadiona kraj Karađorđevog parka, kako bi odradili prvi trening, odnosno otpočeli pripreme za sezonu 2021/22, u kojoj će se, kao i prethodne, takmičiti u elitnom domaćem rangu takmičenja, ARKUS ligi.

U sjajnom raspoloženju, šef stručnog štaba rukometaša iz grada na obalama Begeja, Momir Rnić, dočekao start priprema za novu sezonu. Stručnjak koji je prethodne sezone sa Proleterom obezbedio opstanak u eliti, veruje u to da ova godina može biti još uspešnija.

Momir Rnić

Svaki put kad počnemo uvek je ista priča. Sitni problemi, ali u principu sve je dobro. Ima dosta promena što se tiče sastava ekipe. Dosta igrača je želelo da promeni sredinu, međutim, mi smo na vreme reagovali i doveli mlade igrače. Uspeli smo da vratimo i jednog iskusnog igrača, Momira Rnića juniora, koji će sigurno ovde biti predvodnik ekipe. Drago mi je da smo zadržali Karlaša, Barjaktarevića i Pešića, koji su prethodne sezone bili okosnica tima. Trudićemo se da ove godine igramo lep rukomet, da igramo dobro. Biće velika borba jer četiri ekipe ispadaju iz lige. Sigurno da ni jednoj ekipi neće biti lako u ovakvim specifičnim okolnostima, ali se nadam da je naša ekipa dobro skockana, pre svega ljudski, zbog hemije kod igrača, a to će nam biti preduslov za dobre rezultate. Imamo kvalitet i ja verujem da ćemo, ako bude, bože zdravlja i publike, svi uživati i gledati dobar Proleter i brz i moderan rukomet. – rekao je Momir Rnić

Klub su napustili Todorov Milan, koji je pojačao Leotar iz Trebinja, Kanjižaj je otišao u drugu italijansku ligu, Saša Terzić je najavio da želi da promeni sredinu, kao i braća Gaćinović, kojima je ugovor istekao. To su igrači, koji se nisu ni pojavili na prozivci, što je signal da oni nastupajuće sezone neće biti deo Rukometnog kluba Proleter.

Meni je izuzetno žao, jer sam računao da će cela ekipa ostati, a uz Momira juniora i još jedno pojačanje, ekipa bi bila konkurentna i za plej of. Ali, kao što ona narodna kaže, koda nema, bez njega se može, tako ćemo se i mi ponašati. Mi smo želeli da oni tu budu. Nismo našli zajednički jezik. Ovi momci koji su se danas pojavili na prozivci, oni su za mene najbolji igrači. Od novajlija, klub su pojačali Marko Živković iz Novog Pazara, srednji bek Miroslav Jovanovski koji je prošlu sezonu igrao u Spartaku iz Subotice, Antić Nikola pivotmen iz Niša, kao i jedno mlado desno krilo iz Čačka. Trebala bi da stigne potvrda da će i Miloš Pavlović ostati kod nas, a postoji mogućnost da i njegov rođeni brat, koji igra na poziciji desnog krila, a nastupao je za Dinamo iz Pančeva, pojača naš klub. Ostala nam je još velika obaveza da nađemo još jednog golmana. – dodao je šef stručnog štaba zrenjaninske ekipe

Do početka prvenstva, rukometaši Proletera će imati osam prijateljskih utakmica, u ovom mesecu pet, a u septembru još tri.

Svim momcima ćemo pružiti šansu, pokušaćemo da uigramo ekipu. Protivnici u pripremnom periodu su dobri, atraktivni, taman onako po meri i mislim da će ekipa 18. septembar, kada je zakazano prvo kolo ARKUS lige, maksimalno spremno dočekati. Sve smo isplanirali što se tiče kontrolnih utakmica. 14. avgustra u 18 časova igraćemo kod nas protiv Kolubare iz Lazarevca, vikend nakon te utakmice idemo u Temišvar na međunarodni turnir, na kojem pored Proletera učestvuju Politehnika, Kluž i druga ekipa mađarskog Vesprema. 25. avgusta ćemo najverovatnije kod nas ugostiti Dinamo iz Pančeva, a 28. nam dolazi Sloboda iz Tuzle. Što se septembra tiče, čekamo da nam organizator turnira u Crvenki javi detalje, tako da moramo po tome da planiramo ostale prijateljske utakmice. – zaključio je Momir Rnić

Milan Milošević – predsednik RK Proleter

Gospodin Milan Milošević, novi predsednik Rukometnog kluba Proleter se kratko obratio igračima, poželevši im uspešnu sezonu. Nakon toga, porazgovarali smo sa njim o temama koje su vezane za plan funkcionisanja kluba u narednom periodu.

Mislim da će ovo biti ozbiljna ekipa. Verujem u šefa stručnog štaba koji će momke pripremiti da budu 120% spremni za naredno prvenstvo. Hemija je dobra u ekipi. Imamo tu par novajlija tako da zaista očekujem bolji rezultat nego prošle godine i mnogo stabilniju situaciju kad je u pitanju sama ekipa i sam rezultat. Klub će voditi uprava koju čine devet ljudi. O imenima neću za sada govoriti, pošto očekujemo od prethodnog predsednika da podnese kompletan izveštaj, kako finansijski, tako i izveštaj o radu. Kada dobijemo sve to kompletno, mi ćemo izaći sa našim planom i programom. Svi ljudi koji budu vodili klub su iz privrede, spremni da pomognu klub da se vrati na mesto koje mu pripada. – izjavio je Marko Milošević, novi predsednik Rukometnog kluba Proleter

foto: Zoran Bogaroški

 

Prosledi novost:
Click to comment

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.