Društvene Mreže

Rukomet

Sezona u muškoj rukometnoj eliti startuje 18. septembra: Zrenjaninci dobili lakšu grupu

Prosledi novost:

Rukometaši zrenjaninskog Proletera uspeli su u sezoni koja je iza nas da izbore opstanak u ARKUS ligi, elitnom rangu takmičenja u Srbiji, te će i u sezoni 2021/22 snage odmeravati sa najboljim ekipama naše države.

ARKUS liga će i u nastupajućoj sezoni, kao što je to slučaj bio u prethodnoj, biti podeljena u dve grupe, te će po završetku dvokružnog takmičenja, po četiri najbolja tima iz svake nastaviti takmičenje u plej ofu, borbi za šampionsku titulu, dok će po četiri poslednjeplasirane ekipe igrati plej aut, odnosno boriti se za očuvanje mesta u eliti.

Rukometni klub Proleter iz Zrenjanina raspoređen je u, čini nam se, lakšu, grupu B, gde će pored ekipe iz grada na obalama Begeja, učešće uzeti i beogradski Partizan, Železničar 1949 iz Niša, Dubočica 54 iz Leskovca, Rudar iz Kostolca, Šamot 65 iz Aranđelovca, Mokra Gora iz Zubinog Potoka i subotički Spartak.

U grupi A nadmetaće se novosadska Vojvodina, Metaloplastika iz Šapca, Dinamo iz Pančeva, Radnički iz Kragujevca, Novi Patar, beogradski Obilić, Jugović iz Kaća i Crvena zvezda iz Beograda.

Šampionat 2021/22 startuje 18/19. septembra 2021. godine. U nastavku teksta prenosimo Vam raspored prvenstva za grupu B u celosti:

 

       1. kolo (18/19. septembar)

Partizan – Mokra Gora

Železničar 1949 – Proleter

Dubočica 54 – Spartak

Rudar – Šamot 65

 

2. kolo (25/26. septembar)

Mokra Gora – Šamot 65

Partizan – Železničar 1949

Proleter – Dubočica 54

Spartak – Rudar

 

3. kolo ( 2/3. oktobar)

Železničar 1949 – Mokra Gora

Dubočica 54 – Partizan

Rudar – Proleter

Šamot 65 – Spartak

 

4. kolo (9/10. oktobar)

Mokra Gora – Spartak

Partizan – Rudar

Železničar 1949 – Dubočica 54

Proleter – Šamot 65

 

5. kolo (16/17. oktobar)

Dubočica 54 – Mokra Gora

Šamot 65 – Partizan

Rudar – Železničar 1949

Spartak – Proleter

 

 6. kolo (23/24. oktobar)

Mokra Gora – Proleter

Partizan – Spartak

Železničar 1949 – Šamot 65

Dubočica 54 – Rudar

 

7. kolo (30/31. oktobar)

Rudar – Mokra Gora

Proleter – Partizan

Spartak – Železničar 1949

Šamot 65 – Dubočica 54

 

     8. kolo (10. novembar (sreda))

Mokra Gora – Partizan

Proleter – Železničar 1949

Spartak – Dubočica 54

Šamot 65 – Rudar

 

9. kolo (13/14. novembar)

Šamot 65 – Mokra Gora

Železničar 1949 – Partizan

Dubočica 54 – Proleter

Rudar – Spartak

 

 10. kolo (20/21. novembar)

Mokra Gora – Železničar 1949

Partizan – Dubočica 54

Proleter – Rudar

Spartak – Šamot 65

 

11. kolo (27/28. novembar)

Spartak – Mokra Gora

Rudar – Partizan

Dubočica 54 – Železničar 1949

Šamot 65 – Proleter

 

12. kolo (4/5. decembar)

Mokra Gora – Dubočica 54

Partizan – Šamot 65

Železničar 1949 – Rudar

Proleter – Spartak

 

13. kolo (11/12. decembar)

Proleter – Mokra Gora

Spartak – Partizan

Šamot 65 – Železničar 1949

Rudar – Dubočica 54

 

14. kolo (18/19. decembar)

Mokra Gora – Rudar

Partizan – Proleter

Železničar 1949 – Spartak

Dubočica 54 – Šamot 65

foto i tekst: Zoran Bogaroški

Prosledi novost:
Kliknite da komentarišete

Napišite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena kao *