Borilački Sportovi

Fantastični zrenjaninski džudisti doneli deset medalja sa „Trofeja Beograda“

Prvog dana, tradicionalnog džudo turnira „Trofej Beograda“, održanog u subotu, 19. juna, koji je ove godine privukao 332 boraca iz 39 klubova, takmičari Džudo kluba Proleter iz Zrenjanina ostvarili su fantastične rezultate. Mladi zrenjaninski džudisti okitili su se sa deset medalja, od toga sa četiri zlatne, jednom srebrnom i pet bronzanih.

U konkurenciji mlađih pionira zlatne medalje osvojile su Katarina Goranović (-32kg), Lenka Stefanović (-36kg) i Lenka Stojanov (-52kg). Među starijim pionirima zlatom se okitila Milica Radaković (+63kg), dok su bronzana odličja osvojili Dante Kondić (-38kg), Vuk Tankosić (-55kg), Andrej Ankić (-55kg) i Nikola Medan (-60kg). Među kadetima, srebrnu medalju osvojio je Marko Milutin (-81kg), dok se u istoj težinskoj kategoriji, Milan Bulaja okitio bronzanim odličjem.

Tri zlatne Zrenjaninke sa vice-šampionom sveta, Aleksandrom Kukoljem

U nedelju, 20. juna, drugog dana turnira „Trofej Beograda“, na tatami Sportsko rekreacionog centra „Šumica“ izaćiće 11 takmičara zrenjaninskog Proletera.