Odbojka

Crnjanski ispisao istoriju u Zrenjaninu

Crnjanski iz Beograda prvi je prvak Srbije u konkurenciji pretpionira, pošto je u nedelju, 13. juna, u zrenjaninskoj Kristalnoj dvorani, u finalnom duelu savladao SK Volley iz Novog Sada sa 3:1 u setovima i osvojio prvo mesto na premijernom Finalnom turniru Prvenstva Srbije 2021. Bronzane medalje osvojili su odbojkaši Vojvodine NS seme iz Novog Sada, pošto su u meču za treće mesto pobedili Proleter iz Zrenjanina sa 3:2. Bogdan Tomašević, odbojkaš Crnjanskog, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) Finalnog turnira u Zrenjaninu.

U polufinalu, Crnjanski je pobedio Proleter sa 3:0, dok je SK Volej savladao Vojvodinu NS seme sa 3:1.

Nagrade i medalje najboljim pojedincima i ekipama predali su Petar Bogunović, potpredsednik OSS i predsednik OSV, Vladimir Hardomelja i Blagoje Ćurić, delegati Finalnog turnira, Predrag Tanacković i Darko Jančić, treneri Proletera.

Poslednjeg dana turnira ostvareni su sledeći rezultati:

NEDELJA, 13. JUN:

KRISTALNA DVORANA:

POLUFINALE:

SK VOLEJ (NOVI SAD) – VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD)  3:1 (25:20, 25:13, 24:26, 25:11)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

STRAŽILOVO (SREMSKI KARLOVCI) – BORAC (STARČEVO)  3:0 (25:8, 25:11, 25:8)

SALA ZRENJANINSKE GIMNAZIJE:

POLUFINALE:

CRNJANSKI (BEOGRAD) – PROLETER (ZRENJANIN)  3:0 (25:21, 25:16, 25:14)

BAVANIŠTE – LAKI STAR (BEOGRAD)  3:0 (25:13, 25:7, 25:18)

FINALE:

CRNJANSKI (BEOGRAD) – SK VOLEJ (NOVI SAD)  3:1 (20:25, 25:9, 25:21, 25:19)

MEČ ZA TREĆE MESTO:

VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD) – PROLETER (ZRENJANIN)  3:2 (25:16, 21:25, 25:16, 23:25, 17:15)