Rukomet

PROPUŠTENA PRVA MEČ LOPTA: Rukometaši Vojvode Stepe poraženi u Novom Sadu

MRK SLAVIJA (Novi Sad) – RK VOJVODA STEPA 23:17 (11:8)

Rukometaši Vojvode Stepe propustili su priliku da pobedom u derbiju Druge lige „Sever“ osiguraju plasman u viši rang takmičenja. Oni su u nedelju, 6. juna, na gostovanju u Novom Sadu, u okviru 25. kola, poraženi od domaće Slavije rezultatom 23:17.

U prvih dvadeset pet minuta igre viđena je ujednačena igra, u kojoj su se rivali naizmenično smenjivali u vođstvu. Pri rezultatu 7:8, usledio je veliki pad u igri rukometaša Vojvode Stepe, što su domaći, do kraja prvog i u uvodnim minutima drugog poluvremena iskoristili, te serijom 9:0 prelomili utakmicu i osigurali trijumf.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Lazar Jovanović sa deset postignutih pogodaka. U ekipi Vojvode Stepe, najviše su se istakli Goran Zukić sa pet, kao i Matija Bjelica i Marko Gligić, koji su po četiri puta zatresli mrežu domaće ekipe.

Novu šansu da pobedom se vrate na jednu od prve dve pozicije, koje vode u viši rang takmičenja, Stepčani će imati već u sredu, 9. juna, kad im sledi gostovanje u Riđici, protiv osmoplasirane ekipe drugoligaškog karavana, Rukometnog kluba Dalmatinac.