NA KORAK DO TROFEJA: Zrenjaninski Radnički u finalu Kupa Vojvodine

FK RADNIČKI (Zrenjanin) – FK RADNIČKI 1912 (Sombor) 2:0 (1:0) – 1/2 finale Kupa Vojvodine

Fudbaleri zrenjaninskog Radničkog plasirali su se u finale Kupa Vojvodine, pošto su u sredu, 2. juna, na svom stadionu savladali imenjaka iz Sombora, rezultatom 2:0.

Izabranici Predraga Kandića, 12. juna će u reprizi prošlogodišnjeg finala, snage odmeriti sa Jedinstvom iz Rumenke, prošlogodišnjim osvajačem ovog prestižnog takmičenja, koji je kao gost, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladao Slogu iz Erdevika.

Iako su se tokom čitavog prvog poluvremena prilike ređale pred oba gola, Zrenjaninci su uspeli da povedu sa 1:0 u 44. minutu utakmice. Aleksanar Čigoja se kaznenom prostoru oslobodio svojih čuvara, prosledio loptu do Kovačevića, koji ju je dodao do kapitena Nikole Krstinića, a ovaj, nakon voleja iz okreta, uspeo je da matira nemoćnog golmana gostiju Filipa Pehilja za 1:0.

U 77. minutu postavljen je konačan rezultat. Nakon šuta rezerviste Blagoja Markovića, golman gostiju je načinio početničku grešku, koju je iskoristio Stefan Gajilović i sa pet metara gurnuo loptu u praznu mrežu.

Predrag Kandić nije krio zadovoljstvo plasmanom u finale Kupa, te je sa nama podelio svoje prve utiske