PREOKRETOM DO TRIJUMFA: Omladinci Radničkog slavili u Pančevu

FK DINAMO 1945 (Pančevo) – FK RADNIČKI (Zrenjanin) 1:3 (1:2)

Mladi fudbaleri Radničkog iz Zrenjanina, generacija koja se takmiči u okviru plej aut faze Omladinske lige Vojvodine, slavila je u nedelju, 30. maja, pobedu u Pančevu. Izabranici Milenka Milakovića savladali su u okviru 6. kola domaću ekipu FK Dinamo 1945, rezultatom 1:3.

Poveli su domaći fudbaleri već u 4. minutu preko Dimitrija Jankulova, da bi Zrenjaninci u nastavku napravili rezultatski preokret i odneli bodove u svoj grad. Pogotke za zrenjaninske crveno-crne postigli su Miloš Božić u 17. Marko Jankov u 36. i Jovan Nović u 64. minutu utakmice.

Radnički je nakon ove pobede načinio skok do treće pozicije na tabeli, u ovom momentu sa trideset sedam sakupljenih bodova. U poslednjem ovosezonskom, 7. kolu, Zrenjaninci će na svom terenu dočekati ekipu FK Jedinstvo iz Vlajkovca.