POBEDA ISPUŠTENA U POSLEDNJEM MINUTU: Kadeti Proletera osvojili bod u Pančevu

FK ŽELEZNIČAR (Pančevo) – FK PROLETER 2006 (Zrenjanin) 3:3 (2:0)

Mladi fudbaleri zrenjaninskog Proletera, generacija koja se takmiči u okviru plej auta Kadetske lige Vojvodine „Jug“, doneli su bod sa gostovanja u Pančevu. Četa Amira Teljigovića odigrala je u subotu, 29. maja, u okviru 6. kola, nerešeno 3:3, sa domaćim Železničarom.

Domaći fudbaleri nakon prvon prvog poluvremena imali su osetnu prednost. Golovima Pavela Čižika u 20. i Marka Nestorovića u 42. minutu, ekipa Železničara je na petnaestominutnu pauzu otišla sa vođstvom od 2:0.

Međutim, Zrenjaninci se nisu predavali, već, šta više, u prvih dvadeset minuta nastavka igre, došli su do rezultatskog preokreta. Aleksa Putić je u 48. minutu smanjio na 2:1, Filip Brankov u 60. iz kaznenog udarca poravnao na 2:2, da bi Vladan Bala, pet minuta kasnije doveo zrenjaninske crveno bele u vođstvo. Na veliku žalost po Zrenjanince, u poslednjem minutu regularnog toka utakmice, svojim drugim pogotkom na meču, Pavel Čiži je poravnao na 3:3, te tako i postavio konačan rezultat.

Narednog vikenda, na programu je poslednje kolo plej auta Kadetske lige Vojvodine za sezonu 2020/21. Fudbaleri Proletera, koji u ovom trenutku, sa trideset jednim osvojenim bodom zauzimaju četvrto mesto na tabeli, na svom stadionu dočekaće trećeplasiranu ekipu šampionata, OFK Vršac iz Vršca.