GOLEADA KRAJ SKROBARE: Radnički slavio u banatskom derbiju

FK RADNIČKI (Zrenjanin) – FK BORAC (Sakule) 4:2 (2:1)

Fudbaleri Radničkog iz Zrenjanina slavili su u subotu, 29. maja, pobedu na domaćem terenu. Izabranici Predraga Kandića savladali su u okviru 37. kola Srpske lige „Vojvodina“ ekipu FK Borac iz Sakula rezultatom 4:2.

Iako su gosti konkretniji bili u početnim minutima utakmice, fudbaleri Radničkog su u 19. minutu prvi stigli do pogotka. Dubinsku loptu sa leve strane u šesnaesterac gostiju uputio je Marko Kovačević, ona je stigla do Stefana Gajilovića, čiji šut sa deset metara biva izblokiran, ali odbitk kupi Radomir Krstin, koji sa ivice šestaesterca pogađa donji levi ugao gola Sakuljana za 1:0. Samo minut kasnije, rezultat je poravnat na 1:1. Aleksandar Javor je načinio prodor po desnoj strani, oslobodio se svoja dva čuvara, uputio centaršut u šesnaesterac domaće ekipe, ali nespretnom intervencijom, Bogdan Jovanov je zatresao sopstvenu mrežu. Dubinsku loptu iz kruga koji označava centar igrališta, u 31. minutu, ka šesnaestercu Borca uputio je Milan Bačvanski, kojom pronalazi Gajilovića. Ovaj uspeva da se oslobodi svog čuvara, nadmudri golmana Milovana Lekića i ponovo vrati vođstvo domaćoj ekipi – 2:1.

U 65. minutu već je 3:1 za zrenjaninske crveno crne. Najbolji strelac Srpske lige „Vojvodina“, Marko Kovačević, dobio je dubinsku loptu od Gajilovića, prešao nekih dvadesetak metara sa njom i sa ivice šesnaesterca uputio šut u donji desni ugao gola gostujuće ekipe za uvećanje prednosti svog tima. U prvom minutu nadoknade, Gajilović svojim drugim pogotkom na meču kruniše sjajnu partiju. Blagoje Marković ga je odlično uposlio dugom loptom, Gajilović je izdržao pritisak i držanje za dres od strane Aleksandra Šušnjara i gotovo u padu, sa desetak metara prosledio loptu u gol gostujuće ekipe. U sledećem minutu postavljen je konačan rezultat utakmice. Dobro su kombinovali gosti ispred gola mladog Stefana Bačka, lopta je stigla do rezerviste Ognjena Ninkovića, koji je rutinskim udarcem sa osam metara pogodio mrežu Zrenjaninaca za krajnjih 4:2.

Nakon utakmice, razgovarali smo sa trenerom domaćih, Predragom Kandićem, koji nam je izneo svoje prve utiske.