OPSTANAK SVE IZVESNIJI: Crvena zvezda slavila nakon preokreta

FK CRVENA ZVEZDA (Vojvoda Stepa) – FK RADNIČKI (Kovin) 4:2 (1:2)

Jedna od utakmica čiji je ishod imao veliki uticaj na stanje u donjem delu tabele, odigrana je u Vojvodi Stepi. Domaća Crvena zvezda je nakon odlčnog izdanja u drugom poluvremenu utakmice 32. kola, koja je odigrana u sredu, 26. maja, uspela da ostvari rezultatski preokret i slavi pobedu nad ekipom Radnički iz Kovina rezultatom 4:2.

Gosti su odlično otvorili utakmicu, te već nakon prvih trinaest minuta imali dva gola prednosti. Strelci za Radnički bili su mladi Marko Sekulić i Miroslav Jonović. Domaći fudbaleri, kojima je poraz u ovom duelu praktično značio kraj borbe za opstanak u Vojvođanskoj ligi, krenuli su mnogo azurnije, te su samo minut nakon primljenog drugog pogotka, preko Aleksandra Staniča smanjili na 1:2.

Rezultatski preokret u drugom poluvremenu, sa svoja dva pogotka u 54. i 73. minutu, doneo je Saša Tomas, da bi Jovan Kozić, u 77. minutu utakmice pogodio mrežu nemoćnog Luke Rnića za konačnih 4:2.

Crvena zvezda je ovom pobedom napravila skok do dvanaeste pozicije na tabeli, a u narednom kolu, koje je na programu u subotu, 29. maja, gostovaće u Žitištu, domaćoj ekipi OFK Begej.