GOLEADA U BANATSKOM KARAĐORĐEVU: Jedinstvo slavilo minimalnu pobedu

FK JEDINSTVO (Ban. Karađorđevo) – FK OMLADINAC FAM (Botoš) 4:3 (3:0)

Po mnogima, najkvalitetnija ekipa šampionata Vojvođanske lige „Istok“, trenutno drugoplasirano Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva, slavilo je u sredu, 26. maja, u okviru 32. kola devetnaesti ovosezonski trijumf. Izabranici Boška Mihajlovića, savladali su na svom terenu odličnu ekipu Omladinac FAM iz Botoša, rezultatom 4:3.

Fantastično su domaći fudbaleri odigrali prvo poluvreme, u kojem su ostvarili vođstvo od 3:0. Početkom drugog perioda, Karađorđevčani su postigli i četvrti gol, ali od tog trenutka, domaći kao da su naglo spustili nivo igre, što im se moglo „obiti o glavu“. Botošani su u poslednjih dvadeset pet minuta zaigrali mnogo ažurnije i uspeli da postignu tri pogotka, ali to nije bilo dovoljno da se kući vrate bar sa jednim osvojenim bodom.

Po dva pogotka u domaćem sastavu postigli su Žarko Marić i Marko Vukoje, dok su strelci za „famovce“ bili Marko Ninković, Nikola Protić i Nemanja Bojić.

U narednom kolu, Karađorđevčane očekuje gostovanje u Kikindi, gde će se sastati sa liderom na tabeli, ekipom OFK Kikinda 1909. Sa druge strane, Omladinac FAM će na svom terenu dočekati ekipu FK Budućnost iz Srpske Crnje.