Rukomet

SVE BLIŽI PLASMANU U VIŠI RANG: Rukometaši Vojvode Stepe slavili pobedu u Alibunaru

RK BUDUĆNOST (Alibunar) – RK VOJVODA STEPA 22:29 (15:15)

Rukometaši Vojvode Stepe sve su bliži ostvarivanju primarnog cilja, plasmanu u Prvu ligu „Sever“. Oni su u četvrtak, 20. maja, u zaostaloj utakmici 18. kola Druge lige „Sever“, na gostovanju u Alibunaru savladali domaću Budućnost rezultatom 29:22.

Rukometaši Budućnosti su mnogo bolje otvorili utakmicu, te već u petnaestom minutu imali šest golova prednosti (semačor – 11:5). Međutim, druga polovina prvog poluvremena u potpunosti je pripala rukometašima Vojvode Stepe, koji su uspeli da izjednače i bez rezultatskog zaostatka odu na petnaestominutni odmor. Drugo poluvreme je pripalo gostujućem timu, koji je nakon isteka 60. minuta slavio ubedljivu pobedu od sedam golova razlike.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Marko Gligić sa osam datih golova, dok su po pet postigli Mateja Bjelica i Aleksandar Cvekić. Kod domaćina, po pet puta u listu strelaca upisali su se Nemanja Mladenović i Aleksandar Jovanović.

Rukometaši Vojvode Stepe trenutno su drugoplasirani tim na tabeli sa 35 osvojenih bodova, jednim bodom ali i dve utakmice manje u odnosu na lidera šampioata, novosadsku Slaviju.