KAZNA STIGLA U 89. MINUTU: Kadeti Radničkog remizirali sa novosadskim Kabelom

FK RADNIČKI (Zrenjanin) – FK KABEL (Novi Sad) 2:2 (1:0)

Mladi fudbaleri Radničkog iz Zrenjanina nisu uspeli da krunišu terensku inicijativu u utakmici 6. kola plej ofa Kadetske lige Vojvodine, koju su odigrali u četvrtak, 20. maja. Izabranici Vladimira Grbušića odigrali su nerešeno 2:2 sa ekipom novosadskog Kabela.

Poveli su Zrenjaninci u 25. minutu, kada je Filip Kozlovački uspeo da iskoristi jednu odbijenu loptu iz šesnaesterca gostiju i sa dvadeset metara iz voleja pogodi gol nemoćnog Aleksandra Tomanića. Početkom drugog poluvremena, Luka Mitić nije uspeo da iskoristi stopostotnu šansu, pošto je sa četiri metra promašio čitav gol ekipe Kabela. Kako to u fudbalu obično biva, usledila je kazna na drugoj strani. Nakon brze akcije gostiju, lopta se našla u petercu Radničkog. Domaći fudbaleri, zbog klizavog terena nisu uspeli da iskontrolišu loptu, što je iskoristio Nebojša Antonić i prosledio istu u praznu mrežu za 1:1. Zrenjaninci su ponovo došli u vođstvo u 75. minutu. Miloš Vujović je centrirao loptu sa leve strane, stvorila se gužva u šesnaestercu, gosti su uspeli da izbiju loptu izvan svog kaznenog prostora, ali je do nje stigao Kozlovački, koji je sa dvadesetak metara preciznim udarcem poslao loptu ispod prečke gola gostujuće ekipe.

U 83. minutu, gosti propuštaju stopostotnu šansu, pošto je Nemanja Lučar sa samo četiri metara promašio čitav gol. Dva minuta kasnije, rezervista Dejan Popović se našao oči u oči sa golmanom gostujuće ekipe, ali je čuvar mreže Novosađana kao pobednik izašao iz ovog duela. Igrao se poslednji minut regularnog toka. Fudbaleri Kabela su dugom loptom prebacili težište igre na stranu koja pripada Zrenjanincima. Napadač gostujuće ekipe Đorđe Petrović uspeo je da izbegne odbrambenog igrača Radničkog, Miloša Vujovića, našao se oči u oči sa golmanom Mirkovim i šutem u desni ugao, poravnao je na 2:2, a samim tim i postavio konačan rezultat utakmice.

Nakon ovog remija, kadeti Radničkog zadržali su četvrtu poziciju na tabeli, u ovom trenutku sa sedamnaest sakupljenih bodova. U narednom kolu, Zrenjaninci će ponovo biti domaćini, ovog puta ekipi FK Petrika iz Novog Sada, trenutno drugoplasiranom timu šampionata.