Rukomet

UBEDLJIVE: Kikinđanke deklasirale ekipu iz Petrovca na Mlavi

ŽRK KIKINDA – ŽRK SLOGA (Petrovac na Mlavi) 34:23 (17:11)

Rukometašice Kikinde zabeležile su u nedelju, 16. maja dvanaesti ovosezonski trijumf. One su u okviru 19. kola, na parketu dvorane Jezero ubedljivo savladale ekipu ŽRK Sloga iz Petrovca na Mlavi rezultatom 34:23.

Gošće su samo u prvih četrnaest minuta igre bile dostojan protivnik Kikinđankama, kada je rezultat glasio 6:7, da bi u narednih šest minuta, serijom 6:0, izabranice Mihajla Petkovića preokrenule rezultat u svoju korist i već tada stekle nedostižnu prednost. Kikinđanke su uspele da u dva navrata u toku utakmice stignu i do trinaest golova razlike, što dovoljno pokazuje razliku u kvalitetu protivnica.

Najefikasnije u domaćoj ekipi bile su Željana Radaković i Linea Čočaj sa po šest datih golova, a treba napomenuti da su se čak dvanaest Kikinđanki upisale u listu strelaca protiv ekipe iz Petrovca na Mlavi.

U narednom kolu, ŽRK Kikinda, koja zauzima treću poziciju na tabeli Super B lige za dame, gostuje u Pančevu, četvrtoplasiranoj ekipi, ŽRK Pančevo.