Rukomet

POTONULA NOVOBEČEJSKA LAĐA: Rukometaši Jedinstva ostali bez teoretske šanse da izbore opstanak

RK LAVOVI (Bačka Palanka) – RK JEDINSTVO (Novi Bečej) 30:28 (12:12)

Porazom u derbiju začelja 19. kola Super B lige „Sever-Centar“ od ekipe Lavovi iz Bačke Palanke, rukometaši novobečejskog Jedinstva ostali su, tri kola pre završetka sezone 2020/21, bez teoretske šanse da izbore opstanak u drugom po kvalitetu rangu takmičenja u državi.

Izabranici Zoltana Ivanice prikovani su za dno tabele sa samo četiri osvojena boda u dosadašnjem delu šampionata, uz neslavan skor od samo dve pobede uz sedamnaest pretrpljenih poraza.

Tokom većeg dela utakmice, koja je odigrana u nedelju, 16. maja u dvorani Tikvara u Bačkoj Palanci, Novobečejci su bili u rezultatskoj prednosti, koja je na samo deset minuta pre poslednje sudijske sirene iznosila čitava tri gola razlike ( semafor 22:25 – 50. minut). Međutim, tada dolazi do neshvatljivog pada u igri rukometaša Jedinstva, što je domaćin iskoristio, te serijom 8:3 napravio potpuni preokret. Važni bodovi u trci za opstanak, ostali su u Bačkoj Palanci, koji su omogućili ekipi RK Lavovi da napravi skok za jednu poziciju na tabeli i nađe se iznad crte, koja označava opasnu zonu za ispadanje.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Aleksandar Mrakić sa osam postignutih pogodaka, dok su se u redovima Novobečejaca istakli Vladimir Antonijević i Ivan Spasojević, koji su po šest puta zatresli mrežu domaćina.

U narednom kolu, rukometaši Jedinstva će na svom parketu dočekati ekipu RK Smederevo, lidera na tabeli Super B lige.