KAKVA UTAKMICA: Viđena tri preokreta, bodovi otišli put Kikinde

FK PROLETER 2006 (Zrenjanin) – OFK KIKINDA 1909 4:5 (2:1)

Zanimljiva i veoma uzbudljiva fudbalska utakmica, puna preokreta, viđena je u subotu, 15. maja na pomoćnom terenu stadiona kraj Karađorđevog parka. U okviru 21. kola Pionirske lige Vojvodine „Istok“, gosti iz Kikinde su slavili pobedu nad ekipom FK Proleter 2006, rezultatom 4:5.

Početak utakmice nije nagoveštavao da će bodovi otići putem Severnobanatskog okruga. Zrenjaninci su golovima Alekse Labanca i Milana Miloševa poveli sa 2:0, da bi u poslednjim trenutcima prvog poluvremena pogotkom Luke Radojčina Kikinđani smanjili na 2:1.

Tadija Stanišić je početkom drugog poluvremena poravnao na 2:2, da bi Ognjen Đurić prelepim golom sa distance doneo Kikinđanima prvo vođstvo na susretu. Nakon toga, na scenu je stupio Vladan Bala, koji je sa dva pogotka doneo novi preokret i vođstvo Zrenjanincima od 4:3. Međutim, preokretima na ovoj utakmici tu nije bio kraj. Sa nova dva pogotka, Ognjen Đurić je obezbedio novo vođstvo ekipi OFK Kikinda 1909, a samim tim i pobedu i osvajanje tri važna boda.

U narednom kolu, Proleter gostuje na stadionu kraj Skrobare, ekipi Akademija Bambi, dok će OFK Kikinda na svom terenu dočekati FK Sporto iz Zrenjanina.