Društvene mreže

Odbojka

Finalni turnir prvenstva Srbije za pionire u odbojci predstojećeg vikenda u Zrenjaninu i Kleku

Prosledi novost:

Predstojećeg vikenda, Grad Zrenjanin i Odbojkaški klub Proleter, domaćini su finalnog turnira Prvenstva Srbije u odbojci za pionire. Među dvanaest najboljih ekipa, našle su se i dve iz opštine Zrenjanin. To su OK Proleter i OK Klek Srbijašume.

Ove dve ekipe, odigrale su u ponedeljak, 10. maja, prijateljsku utakmicu u Kleku, kojom privode pripreme za nastup na finalnom turniru kraju. Redakcija portala www.sportski.rs je prisustvovala tom duelu, te neposredno pred početak istog, razgovarala sa organizatorima i akterima predstojećeg turnira.

Sledećeg vikenda, od 14. do 16. maja, mi smo domaćini finalnog turnira prvenstva Srbije za pionire. Učestvuje ukupno dvanaest ekipa iz cele Srbije, podeljenih u četiri grupe. Obzirom da su dve ekipe iz našeg regiona učesnici ovog finalnog turnira, zajedno sa Klekom smo se kandidovali da budemo domaćini. – rekao je Darko Jančić, trener pionirske ekipe OK Proleter i jedan od vodećih ljudi u organizaciji finalnog turnira.

Darko je napomenuo da sve protiče u najboljem redu što se tiče same organizacije turnira, te da je ostalo još dva-tri dana da se reše pojedinost, kako bi sve proteklo na najvišem nivou. Zbog problema sa pandemijom virusa Kovid 19 i odlukama Vlade Republike Srbije, prisustvo gledalaca neće biti moguće na utakmicama, ali, Odbojkaški klub Proleter je uspeo da obezbedi direktne prenose svih utakmica putem Youtube.com LIVE STREAM-a.

Utakmice će se igrati u Zrenjaninu i Kleku. U Zrenjaninu će se igrati u sali zrenjaninske Gimnazije, dok će u Kleku lokacija odigravanja biti dvorana „Miloš Grbić“.

ZRENJANINCI SE NADAJU OSVAJANJU NEKE OD MEDALJA

Predpionirska selekcija OK Proleter, uspela je pre nešto više od tri nedelje da se domogne medalje sa Prvenstva Vojvodine, te smo tim povodom, gospodina Jančića pitali kakva su njegova očekivanja u vezi plasmana zrenjaninske pionirske ekipu na predstojećem turniru.

Mi nikada ne idemo na neko takmičenje ili turnir da unapred kažem da će naša ekipa biti prva, druga ili treća. Moji momci znaju da je cilj našeg kluba da oni daju sve od sebe i da je nebitno da li će biti prvi ili dvanaesti. Očekujem da se vidi dobra odbojka, jer nas očekuje učešće dvanaest najboljih ekipa u Srbiji u 2005. godištu. Iskreno bi voleo da mi uđemo među četiri najbolje ekipe, a onda, šta nam Bog da u polufinalu i finalu. Prve dve utakmice igramo sa beogradskim As-om i Loznicom, a za posle ćemo da vidimo. – izjavio je gospodin Jančić.

Darko je za kraj našeg razgovora iskazao očekivanja da će turnir posetiti, kako čelni ljudi grada Zrenjanina, među kojima su Gradonačelnik, Simo Salapura i pomoćnik za sport, Vukosava Đapić, uz pomoć kojih je OK Proleter i uspeo da dobije organizaciju, tako i visoki funkcioneri Odbojkaškog saveza Srbije i Vojvodine.

Miloš Smiljanski, kapiten pionirske selekcije OK Proleter iz Zrenjanina rekao je za naš potral da su očekivanja Zrenjaninaca da mogu ostvariti visok plasman na ovom finalnom turniru.

Ako budemo igrali bez puno grešaka, mislim da ćemo moći dobro da se plasiramo. To sve zavisi od nas, tako da, nadam se i osvajanju neke od medalja. – napomenuo je Miloš.

KLEČANI SE TAKOĐE NADAJU PLASMANU MEĐU TRI NAJBOLJE EKIPE U DRŽAVI

Sa druge strane, kapiten Klečana, Danilo Ratković, optimista je da njegova ekipa takođe može da ostvari dobar plasman na ovom turniru.

Imamo sasvim korektnu ekipu i nadamo se da ćemo zauzeti dobar plasman na ovom turniru. Prošle godine, zbog pandemije je bilo zaustavljeno ovo takmičenje. Međutim, ove godine očekujem da moja ekipa može osvojiti i jedno od prva tri mesta, a samim tim i medalju. – zaključio je Danilo za kraj našeg razgovora.

Potral www.sportski.rs će tokom sva tri dana održavanja turnira izveštavati sa utakmica, te će naši čitaoci pravovremeno moći biti informisani o svim rezultatima i aktuelnostima.

 

 

Prosledi novost:
Click to comment

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.