Rukomet

LIDER IPAK PREJAK: Kikinđanke pretrpele poraz u prestonici!

ŽRK BEOGRAD – ŽRK KIKINDA 32:26 (16:9)

Nisu Kikinđanke uspele da naprave još jedan podvig nakon pobede u prošlom kolu nad ekipom Crvene Zvezde. One su na gostovanju u prestonici, u subotu, 8. maja poražene od lidera na tabeli, ekipe ŽRK Beograd rezultatom 32:26.

Nakon egal igre u prvih jedanaest minuta, Beograđanke su seriom 11:4 u ostatku prvog poluvremena prelomile utakmicu. Uspele su domaće rukometašice da polovinom druge deonice stignu i do maksimalnih plus dvanaest (semafor – 28:16), što im je omogućilo da poslednjih petnaest minuta spuste ritam i privedu utakmicu kraju sa trijumfom od šest golova razlike.

Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Denijela Petković sa deset, dok ju je u stopu ispratila Milica Ignjatović, postigavši devet pogodaka. Među Kikinđankama, najviše se istakla Željana Radaković sa deset golova, dok je Linea Čočanj postigla šest.

U narednom kolu, rukometašice Kikinde će na svom parketu dočekati ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi.