PODELA BODOVA KRAJ SKROBARE: Remi Radničkog i kulskog Hajduka

FK RADNIČKI (Zrenjanin) – FK HAJDUK 1912 (Kula) 2:2 (1:1)

Fudbaleri zrenjaninskog Radničkog remizirali su u okviru 33. kola Srpske lige „Vojvodina“. Izabranici Predraga Kandića odigrali su u subotu, 8. maja nerešeno 2:2 na svom terenu sa ekipom Hajduk iz Kule.

Poveli su domaći u 34. minutu golom Nikole Bjelice, koji je odlično iskoristio centaršut Nikole Krstinića i zatresao mrežu nemoćnog Miljana Drinčića. Četiri minuta kasnije Milan Matijević pogađa mrežu Nemanje Radovića za 1:1.

U 48. minutu, Radnički ponovo dolazi do rezultatske prednosti. Mladi Dragan Ćušić je uputio upotrebljiv centaršut, a Marko Kovačević, svojim dvadesetim ovosezonskim pogotkom, povisio rezultat na 2:1. Konačnih 2:2 postavio je mladi Aleksandar Vlaisavljević u 81. minutu, nakon što je iskoristio jedan odbitak od golmana domaćih Nemanje Radovića, te na taj način doneo bod svom timu.

Radnički iz Zrenjanina trenutno zauzima devetu poziciju na tabeli sa pedeset sakupljenih bodova, odnosno skorom od četrnaest pobeda, osam remija i jedanaest poraza.

U narednom kolu, fudbalere Radničkog očekuje gostovanje u Starim Banovcima, gde će se sastati sa pretposlednjeplasiranim timom na tabeli, ekipom Fudbalskog kluba Dunav.