Od 3:1 do 3:5 – Kadeti Radničkog pretrpeli prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu

FK RADNIČKI (Zrenjanin) – RFK NS-1921 (Novi Sad) 3:5 (2:1)

Fudbaleri Radničkog, generacija koja se takmiči u okviru plej ofa Kadetske lige Vojvodine pretrpela je prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu.

Od izabranika Vladimira Grbušića, u okviru 4. kola, u nedelju, 9. maja, bolja je bila ekipa RFK Novi Sad 1921, koja je nakon preokreta slavila pobedu rezultatom 3:5. Sve do 62. minuta, Zrenjaninci su bili za nijansu bolja ekipa na terenu i imali prednost od dva gola razlike.

Pogotke za zrenjaninske crveno crne postigli su Danilo Janjatović u 33, Igor Pavlov u 43. i Lazar Vukoje sa bele tačke u 60. minutu susreta. Za pobedničku ekipu, po dva gola su dali Dimitrije Pavlović (63. i 85. minut) i Branislav Bugarin (73. i 90. minut), dok se jedan put u listu strelaca upisao Nemanja Trpčević u 44. minutu utakmice.

U narednom kolu, kadetima Radničkog sledi gostovanje u Novom Sadu, gde će se sastati sa tamošnjom ekipom FK Proleter.